Advertisement

Ziyaretçi Sayacı - (01.04.2009)

Bugün16
Dün206
Bu Hafta1030
Bu Ay5634
Genel Toplam364081

(C) Fliesenstadt

Ziyaretçiler

Anket

Derneğimize Üye Misiniz?
 
Web Sitemizi Beğendiniz Mi?
 
Şehit ve Malul Gazi Ailesinin TOKİ' den 240 Ay Faizsiz Konut Alması ...
Yazar zsevinc   

Image TOKİ  Şehit Aileleri ve Malül Gazilerden sonra, Harp ve Vazife Malülleri de TOKİ tarafından konut sahibi yapılacak. Müjdeli haber, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile buluşan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’dan geldi. Bayraktar, Harp ve Vazife malüllerinin de konut sahibi olmaları için çalışacaklarını söyledi. Faizsiz konut kredisi alamayan harp ve vazife malüllerinin, bu krediden yararlanması için yasa taslağı hazırlandığını ve Başbakanlığa gönderildiğini ...

belirten Bayraktar, düzenlemenin yasalaşması halinde çok sayıda Harp ve vazife malülünün yaşam kalitesini artıracak konutlara kavuşacağını belirtti. Tasarının yasalaşmasının ardından, harp ve vazife malülleri, yüzde 10 peşinat ve 240 ay sabit taksit ödemek suretiyle yeni konutlara kavuşabilecek.

Yaşam kalitesini artırmak Dernek Başkanı, Gazi Üsteğmen Taner Uran, 90 bin YTL’lik bir ev almak isteyen harp ve vazife malülünün, 12 bin YTL peşin olmak üzere, 325 YTL taksit ödeyerek konut sahibi olabileceğini belirtti.

Projeden yararlanmak isteyenlerde, ev sahibi olmama şartı aranacak. Projeye yönelik yurt genelinde çalışma yapacaklarını ifade eden  TOKİ Başkanı Bayraktar, başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere pek çok ilde harp ve vazife malülleri için konut kontenjanı ayıracaklarını söyledi.

Bayraktar, “Vatan için kendini feda eden askerlerimizin yaşam kalitesini artıracak her türlü çalışma devletin görevidir. 1915 yılından bu güne gelen Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile bir arada olmak beni çok duygulandırdı” diye konuştu. Gösterdiği yakın destekten dolayı derneğin onursal üyesi ilan edildi.

 

 
< Önceki   Sonraki >

Site İçi Arama

© 2015 TÜRKİYE HARP MALÛLÜ GAZİLER, ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ YALOVA ŞUBESİ
RESMİ WEB SİTESİDİR